Šunų veislės > Aliaskos malamutas

Aliaskos malamutas

Aliaskos malamutas - nuotrauka
Aliaskos malamutas - nuotrauka
Veislė Aliaskos malamutas
Kiti vardai Mal or Mally
Kilmės šalis Jungtinės Amerikos Valstijos (Aliaska)
Dydis Didelių šunų veislės
Veislės grupė Darbiniai šunys
Ilgaamžiškumas 13 -16 metų
Temperamentas orus, žaismingas, meilus, draugiškas, pasiaukojantis, ištikimas
Ūgis Patelė: 56–61 cm Patinas: 61–66 cm
Svoris Patelė: 32–38 kg Patinas: 36–43 kg
Kailio spalva Juodas ir baltas, Rudas ir baltas, Raudonas ir baltas, Pilkas ir baltas, Ruonio spalvos ir baltas, Sabalas ir balta
Šuniuko kaina 570 - 1220 EUR
Hipoalerginis ne
Aliaskos malamutas - šuniukas
Aliaskos malamutas - šuniukas
Įvertink šią veislę:
iš viso įvertino: 34

Veislės charakteristika

Prisitaikymas
Draugiškas
Sveikata
Treniravimas
Reikalingi užsiėmimai

Aliaskos malamutas yra nenuilstantis darbininkas. Be fizinės veiklos, šis raumeningas šuo kaipmat susigalvoja ką nors ne­tinkama. Kaip gaujos gyvūnui, jam ištisą parą reikia draugijos – antraip visos apylinkės kaimynams jis įkyrės pratisu skvarbiu staugimu. Jo šeimininkas turėtų būti sportiškas, ir sportuoti bet kokiu oru. Pėsčias žmogus nuvarginti malamuto nepajėgs niekaip. Gera iškyla jam – tik apšilimas. Labai gerai Aliaskos malamutui duoti traukti krovinius: žiemą – rogutes, vasarą – vežimą ar net jus su dviračiu. Reikia, kad šuo būtų išmokytas paklusti. Jam leisti traukti riedučius – pavojinga.  Žmogus, norintis laikyti šios veislės šunį, turėtų savikritiškai viską apgalvoti ir išsamiai pakalbėti su veislininku. Aliaskos malamutas auginamas ne dėl pasipuikavimo, tai – gyvenimo užduotis!  

Temperamentas

Šie šunys yra nepaprastai protingi. Jie yra labai pastabūs ir mažiausią silpnybę išnaudoja tuojau pat. Kita vertus, jie labai švelnūs. Šių milžiniškų laukinių gyvūnų švelnumas jaudina.

Daugelis šios veislės šunų pasižymi medžioklės instinktu. Sklypą privalu aptverti 2,20 metrų aukščio tvora ir gerai pritvirtinti apačioje. Šį šunį laikyti vien bute netinka. Karščiui jautrus malamutas, mėgstantis gyventi lauke, ir palyginti pakanti netvarkai namų šeimininkė ilgai trunkantį kailio šėrimąsi išgyvens kaip baisų nemalonumą ar net kankynę!  

Aliaskos malamutas - šuns vardai

Vardai patinui Vardai patelei
01 . ŠaitanasKonga
02 . VarnilaReina
03 . BrunoZafira
04 . RamsisČesė
05 . StigasCise
06 . AbrilasSamilė
07 . TruPitė
08 . DublisTera
09 . LargoIna
10 . MičiganasPuči

Įdomybės

Malamutas, paliktas vienas ir nuobodžiaujantis, geriausiu atveju sukelia sąmyšį, blogiausiu atveju – katastrofą. Jiems dažnai reikia specialaus ėdalo. Per didelis baltymų kiekis gali sukelti virškinimo ir odos sutrikimus. Šerti reikia ne per gausiai, labai tinka žuvis. Retsykiais pasitaiko skydliaukės sutrikimų.  
Mėnesio ėdalo išlaidos – maždaug 40 eurų.  
Gyvenimo trukmė 12–15 metų.  
Šuniuko kaina – 800–1250 eurų.